Zuhal'in Müzesi

10 Mayıs 2012 Perşembe

eften püften insanlarEften püften insan tipi kendini çok akıllı ve her şeyin en iyisini düşündüğünü zanneden aslında dünyanın en sıradan, en basit düşünceli insanı olan,  insanı delirten bir mahluktur. Sürekli herkese akıl verir cücük beyniyle, beyin soğancığıyla.Sadece kendi düşündüğü doğrudur. Güya garibandır.

Mahluk diyorum çünkü konuşmalarıyla çileden çıkarır. Tıpkı Avrupa Yakasındaki Burhan Altıntop misali ''Dünyanın neresinde yaşıyor bu adam'' diye düşündürür. Zaten onun çantasına benzeyen bir çantayla gezer. Gıcıktır. Bir tane çakasın gelir suratının ortasına. ''Küüüttt'' diyeDün akşam arkadaşlarınla güzel vakit geçirdiğini bile unutturur sabah erkenden. Yediğini boğazına dizer.   Güldüğünü unutturur. ''Hasbinallaaaaaahh'' diye bas bas bağırtır.'Deli mi Ne!!!''

''Hey Allahım aklıma mukayet ol.'' ''Az kaldı doğum iznine kadar dayan'' diye kendini teskin etmene neden olur. Ailen hakkında bile yorum yapar, iyice delirtir. Daha doğmamış çocuk için akıl verir, şöyle büyüt böyle yap diye. Kendisi mükemmel bir aile yaratmıştır çünkü (!) Sığ fikirlidir. Hem kendisi hem de çocukları için sığ fikirlidir.

Ortadan çatlayasıca adam diye bütün gün söylenmene, sövmene sebep olur. Hatta benim gibi sakinleşmek için oturup yazmana sebep olur. Yazarsın... O neyse de, bir de bunu paylaşmana sebep olur. Uzaya göndermeyince düşündüklerini ve yazdıklarını, rahatlamayacağını düşündürür.

İşte bu yüzden top evrende...

4 yorum:

bahar006 dedi ki...

Her söylediğine gül, kahkaha at, hem stresin gider hem de onu sinir etmiş olursun:))

Zuhal'in Müzesi dedi ki...

yapıyorum yapıyorum ama bazen iyice deliriyor insan işte. teşekkürler. sevgiler :))

*SİMONE* dedi ki...

acaba bu luzumsuz insan bir kadın olabilir mi.. çünkü çok yakınımda öyle biri var. en sinir bozucu olanı da ben özünde nasıl ezik bir insan olduğunu biliyorum... sinir oluyorum. sonra ona acıyorum...

Zuhal'in Müzesi dedi ki...

selam simone, yok benimki erkek.bir kadın kadar detaycı ve sıkıcı ama.