Zuhal'in Müzesi

21 Ağustos 2011 Pazar

Aygül'den simitçi tepsisi


İş yerinde msn'im açık olduğu bir anda Aygül tepsi boyamayla ilgili birkaç tüyo istiyordu ama bu kadar çabuk yapacağını hiç düşünmemiştim doğrusu. Eeee herkes benim gibi ağır değil. :)Ama o kadar da tembel değilim canım. şuralarda bir yerlerde benim elimden çıkmış tepsiler olacaktı.
  Aşağıdaki yazıyı da onun bana gönderdiği gibi aktarıyorum, silmek veya değiştirmek istemedim. Resimler de ona               ait. Onun benimle paylaştığı gibi ben de burada paylaşmak istedim. 


Öpüyorum Aygül...


Merhaba canım;
Tüyo için teşekkür ederim. Uzun zamandır beni bekleyen bu tepsi sehpanın boyama işlemini gerçekleştirdim. Tahtakalede dolaşırken böyle bir parçaya ihtiyaç duyarak almış(misafirlerim gelecekti ve de büyük boy tepsi ihtiyaç olacaktı, ama aynı zamanda başka bir işlevi de olmasını istediğim ve senin kullanımındaki avantajını bildiğim için bu seti tercih ettim ) ve kendim tasarlamak istemiştim. Kısa zamanım vardı ve onun için hayaller kurmuştum. Aslında onun için planladığım kırmızı fiğür tekniğiydi ve bunu çizerek yapmak istiyordum. Fakat bunu yapamadım ve de sade bir şekilde evdeki kullanım alanına girdi. Uzun zamandır onu bu şekilde bekletmem ve kafamıda boşaltmak için bir fırsat olduğunu düşünerek bir anda aradan çıkarmak ve eve geldiğimde bir değişiklik görmek için işe koyuldum. İlk gün istediğim resmi ayarlıyarak yapıştırmam ve renklerden istediğim tonları tutturmuş olmama rağmen ikinci gün vernik işlemi için başına geçtiğimde bir anlık dalgınlık ve kafamı ona kanalize etmememden kaynaklı verniği inceltmeden boca ettim. Bu tarz hatalara hiç olanak vermememe rağmen kafamda takılan şaçmalıkları hallederken biran önce ortadan kalkması için devam ettim ve de dalgalanma oldu. Ama bu durum üzerine devam ettim sonrasında tabi yoğunluk oldu ve koyu vernik rengiyle istediğim renk tonu başka bir renge donüştü ve dalgalanmalar oluştu. Aslında silebilirdim ve tekrar başlayabilirdim hiç yapmadığımı yaparak bu şekilde devam ettim. Koyu vernik ve dalgalanmaların üzerini tekrar iştediğim renge boyadım ve ince vernik tabakasını çektim. Böyle yapmamın sebebine gelince; her şey telafi edilebilir. İş hayatımda olsa asla böyle bir şeyi yapmam ve de kafamı ona vermediğim sürece işin başına oturamam, kafamdakini hallederek ya da öteleyerek  işimin başına otururum. İş haricinde de yaptıklarımda dikkatli olurum ama bu sefer boşverdim. Hayatımızda da bazen hatalar yapabiliriz ve onları düzeltmek için çaba sarfederiz. Hani çok sinirli olan çocukla babasının verdiği tavsiye hikayesi gibi. Her sinirlendiğinde bu tahtaya çivi çak çivi çakılacak yer kalmadığında da ve artık daha az sinirlendiği için babası çivileri  tek tek sökmesini ister çiviler sökülünce babası tahtayı gösterir  ders aldığını ve kendini iyi hissettiğini söyleyen çocuga babası tahtanın delik deşik halini göstererek  bunu her zaman hatırlamasını söyler.İşte bu yüzden devam ettim yaptığım hatayı daha sonra telafi etmiş olsamda dalgalanmaları biliyorum.Yakından bakınca görebiliyorum. Bakmasamda orada olduğunu her zaman bilicem. Çok güzel görünüyor olmasına rağmen.
Evet uzaktan bakıyorum bir değişiklik oldu evde; hatta kullanımıma girdi bile..
öpüyorum...
Not : süper bir fikrim var! kısa zaman sonra hayata geçireceğim. Yapımını çeker sana gönderirim.

2 yorum:

Evy dedi ki...

neguzel olmus! cok hos
http://maffionista.blogspot.com/

Syhn dedi ki...

bravo valla :)